Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

WODNIK - znak zodiaku: charakterystykaWODNIK 20.I - 18.II

Opis:

Wodnik to inteligentny, wyizolowany indywidualista. Jest niezwykle uduchowiony: pociąga go mistycyzm i parapsychologia, a interesuje wszystko, co niecodzienne, magiczne i postępowe. Na ogół ludzie z tego znaku są wrażliwi, mili, tolerancyjni ? nie uczestniczą w personalnych rozrywkach, nie dbają zbytnio o karierę i dobra materialne. Poświęcają się za to rozwojowi duchowemu i walce o szczytne ideały. Wodniki to podręcznikowi demokraci ? wierzą w sprawiedliwość, służą pomocą, bronią pokrzywdzonych nie znoszą uprzedzeń, chamstwa, głupoty i kołtuństwa. Nie mają trudności w nawiązywaniu kontaktów z otoczeniem ? cenią dobre towarzystwo, miłe spotkania, cieszą się powodzeniem wśród znajomych, których dzięki wrodzonej intuicji dobierają w sposób właściwy. Zdarza im się jednak zdradzać czyjeś najskrytsze sekrety, a potem mediować w sporach robiąc wokół każdego drobiazgu ogromne zamieszanie. Skłonni są ponadto do ustępstw, często dostosowują się do innych rezygnując z głośnego wyrażania swoich poglądów. Najpewniej jednak czują się w samotności, bo cenią sobie spokój i związaną z nim możliwość melancholijnych rozmyślań. Wodniki często popadają w stan zwątpienia, przeżywają załamania, izolują się i czują się nierozumiane przez innych. Bywają szorstkie, nieprzyjemne, kapryśne i niecierpliwe. Lubią podkreślać swoją niezależność i oryginalność, co inni często interpretują jako zbytnią ekstrawagancję i emocjonalny chłód. Ponadto lubią przekraczać granice i buntować się choćby dla samej zasady, a ta cecha powoduje często konflikty i nieporozumienia z otoczeniem. Są idealistami tworzącymi wizję utopii, a kiedy ta się nie spełnia ? czują się pokrzywdzone, ulegają depresji, cierpią. Nie należy im przypominać o niezrealizowanych planach, bo powoduje to spadek samooceny i poczucie braku jakiegokolwiek sensu ich życia.

Związki:

W miłości bywają egoistami ? nie kochają głęboko, zawierają za to związki z osobami, które je podziwiają. Ich partnerzy powinni wykazywać się dobrymi manierami i pozytywnymi cechami charakteru jak dobroć, czy uczciwość. Ekscentryczne Wodniki mają opinię bardzo atrakcyjnych, cieszą się dużym powodzenie, a to w połączeniu z ich zamiłowaniem do uciech cielesnych owocować może licznymi zdradami. Są partnerami trudnymi: nie znoszą krytyki, często bujają w obłokach, są roztargnione, zapominalskie i bywają nieodpowiedzialne.

Praca:

W pracy Wodniki starają się być niezależne i niepokorne ? łamią normy, doszukują się wyższego celu swoich działań, pracują dla samej idei, a nie dla zysku. Lubią uczestniczyć w wybiegających w przyszłość, nowatorskich projektami i technologiach ? często działają w pojedynkę, lub na samodzielnych stanowiskach, negują autorytety, bojkotują zdanie osób wyżej postawionych i kadry zarządzającej. ¦wietnie odnajdują się w środowisku komputerowym pełnym nowinek i przełomowych rozwiązań. Miewają pomysły wyprzedzające epokę, które często spotykają się z niezrozumieniem, a nawet pogardą otoczenia.

Najlepsze zawody: Idealne zawody dla Wodnika to: wynalazca, informatyk, elektronik, filozof, inżynier, naukowiec, psycholog, podróżnik.

Przyjazne znaki: Bliźnięta, Waga, Strzelec, Baran.

Żywioł: Powietrze.

Planeta: Uran i Saturn.

Kamienie: agat, akwamaryn, szafir, ametyst, perła, granat, cytryn.

WODNIK - DIETA WG. ZNAKU ZODIAKU!