Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

BYK - znak zodiaku: charakterystykaBYK 20.IV - 20.V

Opis:

Życie osób z tego znaku zdeterminowane jest przez potrzebę bezpieczeństwa, które materialistyczny Byk uzależnia od swojego statusu majątkowego. Zodiakalne Byki uwielbiają pieniądze, posiadanie rzeczy cennych, wartościowych. Lubią dobre jedzenie, wykwintne alkohole, komfort i wygodę. Kiedy nagroda za zwycięstwo nie ma materialnego profilu ? nie stają do walki. Ludzie z tego znaku są na ogół powolni i flegmatyczni - cechuje je ponadto duża wytrwałość, cierpliwość i umiejętność zachowania spokoju w każdej sytuacji.Byk wytrwale dąży do upatrzonego celu, a gdy go osiągnie ? nikt nie jest w stanie mu go odebrać. Ostrożny w kontaktach rozmyślnie dobiera sobie znajomych i przyjaciół jednocześnie starając się unikać wszelkich pechowców, ludzi prześladowanych przez los czy osób chorych. Idyllą Byka jest harmonijne współżycie. Osoby z tego znaku nie są nowatorami, zawodowo pełniąc role odtwórców - dążą głównie do zapewnienia bytu sobie i rodzinie, oraz zabezpieczenia majątku na czarną godzinę. Na prawdziwą, bezinteresowną przyjaźń Byka trudno liczyć ? determinowany przez materializm często bywa egoistyczny i wyrachowany kalkulując ciągle możliwe korzyści wypływające z danej znajomości. Jednak w wąskiej grupie sprawdzonych przyjaciół Byki czują się swobodnie, służą radą i oferują wsparcie. Byki są estetami ? kochają sztukę i kontakt z przyrodą; unikają zgiełku na korzyść kameralnych spotkań i wymiany myśli. Doskonale czują się na wsi, marzą o stabilnym życiu w domu z ogrodem.

Związki:

W związkach partnerskich Byki są stałe i wierne, ale wykazują tendencję do bycia zaborczymi i traktowania partnera jak własność. Miłość traktują naturalnie: nie cierpią zalotów i sentymentalizmu, a za bliskość uważają po prostu bycie z ukochaną osobą. W małżeństwie są wierni i spełnieni - lubią spędzać czas w zaciszu domowym z najbliższymi. Często dopiero w kwiecie wieku, a nie w latach młodości odkrywają swoją zmysłowość i stają się otwarci na sprawy łóżkowe.

Praca:

Domeną zawodową Byków jest sztuka użytkowa związana z ziemią ? spełniają się w roli ogrodników, rolników czy architektów przestrzeni. Swoje zdolności artystyczne i dobry smak wykorzystują także jako kucharze, kosmetyczki czy krawcy.

Najlepsze zawody: Idealne zawody dla Byków to: bankowiec, finansista, makler, księgowy, kucharz, kosmetyczna, restaurator, rzemieślnik.

Przyjazne znaki: Panna, Koziorożec, Rak, Ryby.

Żywioł: Ziemia.

Planeta: Wenus.

Kamienie: turkus, szafir, koral, szmaragd, cytryn, agat.

BYK - DIETA WG. ZNAKU ZODIAKU!