Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Adela

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 5 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Adela to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słowa adal, adel, co oznacza szlachetny ród. W Polsce imię Adela jest znane od początków chrześcijaństwa, jednak najczęściej nadawane było od XIV wieku. Aktualnie imię to należy raczej do rzadko spotykanych.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Imię to niesie ze sobą energię i nieustanne dążenie do doskonałości. Jest ono idealne dla osób urodzonych pod znakiem Barana. Adele znają swoją wartość, są pewne swego. Są odporne na namowy, mają zdecydowane przekonania i nie boją się mówić prawdy prosto z mostu. Wykazuje też zamiłowanie do ścigania się, do ryzykownych przedsięwzięć, a nawet do hazardu. Kobieta o imieniu Adela jest wszechstronna, badawcza, ma krytyczny umysł, o wielkim temperamencie. Nie lubi krytyki, jest stała w przekonaniach.

Znaczenie imienia Adela

Patron: ¦w. Adela (VIII w.) Była córką króla niemieckiego Dagoberta II i siostrą św. Irminy. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu benedyktyńskiego. Założyła klasztor w Pfalzel koło Trewiru, gdzie została jego przełożoną.

Kolor: fiolet

Kamień: ametyst

system komentarzy zapewnia Disqus