Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Małgorzata

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię pochodzenia greckiego, wywodzące się od słowa margarites ? perła. W Polsce jest to jedno z najbardziej popularnych imion żeńskich od czasów średniowiecznych. Poświadczone w formach: Małgorzata (1422), Małgorzeta (1387), Margorzata (1410), Margorzeta, Margrzeta, równolegle z formami obcymi: Margareta Margarita, Margereta, Margaret, Margart, Margerit, Margrit. Formy spieszczone to: Greta, Macha, Machna, Marusza, Marzena. Maszka, Małgosia, Małgośka, Gosia, Gośka, Gosieńka, Małgorzatka (częste w ludowych piosenkach).


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Małgorzata jest kobietą, która często zmienia swoje zdanie i decyzje. Lubi kiedy inni wykonują jej polecenia, z kolei sama się do nich nie stosuje. Spokojna, życzliwa i pogodna, bardzo łatwo ją wzruszyć. Jest osobą wrażliwą i ma delikatną psychikę. Małgorzata jest również kulturalna i subtelna. Jako żona i matka jest wzorem do naśladowania. Dba o ciepły dom, w którym panuje miłość i zgoda. Jest domatorką.

Znaczenie imienia Małgorzata

Patron: MAŁGORZATA SZKOCKA Urodziła się około 1046 r. na Węgrzech. Anglię dopiero poznała, mając dwanaście lat, kiedy rządy objął jej stryjeczny dziad, ¦w. Edward Wyznawca. Do 1066 r. przebywała na jego dworze. Po bitwie pod Hastings uszła z krewnymi do Szkocji, gdzie w 1070 r. poślubiła króla Malcolma III. Urodziła mu sześciu synów i dwie córki. Mimo tak licznego potomstwa, które wychowała wzorowo, jej dobroczynna działalność nie ograniczyła się do ścian rodzinnego domu. Wywierając zbawienny wpływ na mało wykształconego męża, wciągnęła go do dzieła reformy kościelnej w Szkocji, w czym był jej także pomocny sławny nauczyciel Anzelma, Lanfranc. Niejedno zawdzięcza jej także rozwój oświaty i sztuki oraz ożywienie duszpasterstwa. We wdzięcznej pamięci zapisała się również jako fundatorka opactwa w Dumfermline. Schorowana przeżywa jeszcze śmierć męża i syna, którzy zginęli w zasadzce nad rzeką Alne w 1093 roku. Tego samego roku 16 listopada umiera.

Przysłowie: "Jaka Małgorzatka, takie będzie pól latka"

Kolor: biały

Kamień: perła

system komentarzy zapewnia Disqus