Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Weronika

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to późnorzymska forma imienia greckiego (macedońskiego) Bereniké. W wiekach średnich imię to tłumaczono jako ieré ? ikon ?"święte oblicze" i łączono z tym podanie o "chuście Weroniki". Imię to znane jest w Polsce od średniowiecza, choć nigdy nie zyskało dużej popularności. Formy spieszczone to: Weronka, Werosia, Wera, Werka.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Weronika to kobieta dobra, zaradna i godna zaufania. Jest bardzo religijna, dobra jako matka i żona. Dzieci uczy i wychowuje poprzez pracę. Posiada duże doświadczenie życiowe i chętnie służy radą i pomocą innym. Potrafi dawać przykład jak radzić sobie w życiu. Kocha przyrodę, lubi czytać książki. Ma talent pisarski oraz dar wymowy. Jest konserwatystką w swoich przekonaniach.

Znaczenie imienia Weronika

Patron: WERONIKA NEGRONI Z BINASCO Urodziła się w r. 1445 w ubożuchnej rodzinie wieśniaczej. Do szkół nie uczęszczała. Gdy w r. 1466 chciała wstąpić do augustianek w Mediolanie, zmuszono ją do tego, by uczyła się czytać i pisać. W czasie tej, nie najłatwiejszej dla niej podówczas pracy, przeżyła wizję Najświętszej Marii Panny i odtąd już ciągle otrzymywała różne łaski mistyczne oraz polecenia dla rozmaitych dostojników kościelnych. Zmarła 13 stycznia 1497 roku.

Przysłowie: "Weronika chustę zrzuci, wiosna od nas się odwróci"

Kolor: kremowy

Kamień: oliwin

system komentarzy zapewnia Disqus