Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Wiktoria

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 7 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to imię pochodzenia łacińskiego. W mitologii rzymskiej nosiła je bogini, która była uosobieniem zwycięskiej siły Jowisza (lupiter Victor). Jej to świątynia znajdowała się na Palatynie. Kult bogini Wiktorii był szczególnie żywy od ostatnich lat republiki. Imię Wiktoria nosiła też jedna z tzw. trzydziestu tyranów, która przekazała władzę Mariuszowi, później zaś Tetrikusowi (III w. po Chr.). W czasach nowożytnych imię Wiktoria nosiła królowa W. Brytanii (1819-1901). W Polsce imię to jest znane. Chętnie używane było dawniej, występuje też współcześnie. Formami spieszczonymi są: Wikta, Wikcia itp.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Kobieta o imieniu Wiktoria jest wszechstronnie uzdolniona. Dzięki swej pracowitości i uparciu w dążeniu do celu odnosi sukces w wielu dziedzinach życia. Ma dobrą intuicję. Jest tolerancyjna wobec innych. Szybko przystosowuje się do nowego otoczenia i warunków. Wiktoria lubi spędzać czas na łonie natury. Miłość jest dla niej uczuciem najważniejszym.

Znaczenie imienia Wiktoria

Patron: WIKTORIA, MĘCZENNICA Z SABINY (pod Rzymem). Wspomina się ją 23 grudnia. Wiemy o niej tylko tyle, co przekazuje nam legenda. Miała poślubić jakiegoś poganina, kiedy jednak odmówiła mu ręki i nie chciała złożyć ofiary bożkom, ten zażądał, by posłano ją na śmierć. Ciało świętej dostało się po wielu perypetiach do Subiaco, gdzie po dziś dzień można oglądać jej grobowiec.

Przysłowie: "Chętnie romanse czyta Wiktoria, Bo ? jak powiada ? najpierw teoria"

Kolor: złoty

Kamień: diament

system komentarzy zapewnia Disqus