Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Oliwier

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię o nieznanej etymologii. Pewna teoria mówi, że Oliwier ma pochodzenie normandzkie i powstało od zniekształconego słowa Alfihar ? "armia elfów". Inne źródła uważają, że pochodzi z języka łacińskiego od słowa oliva ? "drzewo oliwne". Określałoby w tym wypadku człowieka, który hoduje oliwki lub człowieka miłującego pokój (gdyż gałązka oliwna to międzynarodowy symbol pokoju).


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Oliwier to człowiek lojalny, taktowny, zdecydowany i sprawiedliwy. Jego niezwykła intuicja podpowiada mu jak zachować się w danej sytuacji. Dzielnie stawia czoło wszelkim przeciwnościom losu, jest bardzo staranny i pilny. Ludzie lubią jego towarzystwo, budzi sympatię swoją osobą. Nigdy nie zgodził by się na żadne podejrzane interesy i krętactwa. Oliwier bywa popędliwy, przewrotny i krytyczny w stosunku do innych.

Znaczenie imienia Oliwier

Patron: św. Olivier Plunkett

Kolor: granatowy

Kamień: turmalin

system komentarzy zapewnia Disqus