Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Bernadetta

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 9 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię żeńskie pochodzenia francuskiego. Francuskie Bernadettę, znane głównie z południa Francji (Bigorre, Bearn), formalnie rzecz biorąc jest zdrobnieniem od gwarowej formy żeńskiego imienia Bernadet, utworzonego oczywiście od imienia męskiego Bernard. Imiona żeńskie na -ette są we francuskim bardzo liczne. Bernadeta (czy Bernadetta) jest u nas imieniem rzadkim, mimo dość żywego kultu ¦w. Bernarda. Przed XIX wiekiem zupełnie nieznane. Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że w pierwszej chwili imię Bernadeta spolonizowano na Bernatka.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Imię Bernadetta noszą kobiety szlachetne, niezwykle religijne, wrażliwe na troski innych. Mają poczucie odpowiedzialności. Są wrażliwe na sztukę. Niezbyt chętnie wychodzą za mąż, cenią sobie wolność. Bernadetta jest stała w swych przekonaniach i lojalna do końca. Nie boi się powiedzieć prawdę "prosto w oczy". Czasami bezpośrednia aż do przesady. Przez otoczenie odbierana jako osoba ciepła i pełna humoru.

Znaczenie imienia Bernadetta

Patron: św. Bernadetta z Lourdes

Przysłowie: "Ostrzegam, że Bernadetta To diablica, nie kobieta"

Kolor: biały

Kamień: perła

system komentarzy zapewnia Disqus