Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Bronisława

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego, utworzone od imienia męskiego Bronisław. W pierwszym członie imię to zawiera element broni-, który jest tematem infinitywu-aorystu od słowa bronić (por. staro-cerkiewno-słowiańskie brani-ti). Por. polskie Bronisław, pomorskie Barnisław, czes. Brani-slav, sch. Brani-slav. Ten typ imienia na gruncie słowiańskim był bardzo twórczy. Do tej samej kategorii należą też imiona: Wroci-sław, sch. Wrati-mir, czes. Vrati-voj. Imię Bronisława poświadczone w 1259 r. i do czasów obecnych w Polsce używane jako zdrobnienia są znane Bronia i Bronka.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Bronisława jest gadatliwa, plotkarska, lubi komfort życia za wszelka cenę. Posiada twórczy umysł i zdolności organizatorskie. Jest miła, ale nie można na niej zbyt polegać. Bywa kapryśna, jest osobą bardzo towarzyską. Bronisława jest znakomitą gospodynią domową.

Znaczenie imienia Bronisława

Patron: Bł. Bronisława, dziewica ze ¦ląska

Kamień:

system komentarzy zapewnia Disqus