Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Eulalia

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 7 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

To żeńskie imię wywodzi się z języka greckiego i utworzone jest pozornie jak stare greckie imiona dwuczłonowe (por. eu ?dobrze, lalia ?mowa, wymowa, czyli posiadająca dobrą wymowę, wielomówna itp.), ale jest to imię późne i najprawdopodobniej pierwotnie przezwisko. W Polsce spotykane jest rzadko i dopiero w późniejszych czasach.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

To osoba bezbronna i tajemnicza. Nikt o niej nic nie wie, a ona sama za wszelką cenę stara się, aby tak właśnie pozostało. Nie potrafi bronić się przed oszustwem, nie umie walczyć o swoje. Łatwo poddaje się cudzym sądom i opiniom. Dzięki swojej elokwencji, polotowi i elastyczności potrafi dostosować się do każdych niemal warunków i okoliczności. W miłości lojalna, ale lubi kokietować i flirtować z innymi, co pomaga jej odreagowywać stresy.

Znaczenie imienia Eulalia

Patron: EULALIA, MĘCZENNICA Z MERIDY Jest jedną z najbardziej popularnych w Hiszpanii bohaterek wiary. Była ponoć jeszcze bardzo młoda, gdy ogarnęła ją fala prześladowań Maksymiana. Nic ponadto o niej nie wiemy, bo Passio, jaka się zachowała, nie przedstawia większej wartości historycznej. Nie brak za to innych wspaniałych świadectw wczesnego kultu, jaki otoczył jej imię. Wsławił ją hymnem poeta Prudencjusz (Perissephanon), piękną homilię w dzień upamiętniający jej śmierć wygłosił wielki Augustyn. Później czcili ją uroczyście poeta Fortunat i historyk Grzegorz z Tours (In gloria martyrum). Rychło wpisano ją do wszystkich kalendarzy (pod dniem 10 grudnia), ponadto zaś mamy stosunkowo liczne świadectwa ikonograficzne, a mianowicie mozaikę w Rawennie. Z tą to właśnie męczennicą hiszpańską, tak żywo i szeroko czczoną, uczeni identyfikują na ogół Eulalię z Barcelony, która w martyrologiach pojawiła się nieco później, pod inną datą i z inną lokalizacją. Brak jednak historycznych podstaw do wyodrębnienia jej od tej pierwszej. Przypuszczać należy, że mamy do czynienia z nowym ogniskiem tego samego kultu, który ? jak to nieraz bywało ? w pewnym okresie przyćmił miejsce pierwotne. A 12 lutego jest może pamiątką sprowadzenia relikwii świętej z Méridy.

Przysłowie: "Długa noga, cienka talia ?To jest właśnie Eulalia"

Kolor: granatowy

Kamień: agat

system komentarzy zapewnia Disqus