Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Mariola

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Mariola to imię pochodne od imienia Maria. Pochodzi z francuskiego Mariolle, co oznacza małą figurkę Matki Boskiej. Imię to jest popularne głównie w Polsce, a także w Hiszpanii, gdzie jest skrótem od nazwy: Maria de la Ola (lub de Las Olas), czyli "Maria (Matka Boska) od Fal". Inna teoria mówi, że imię Mariola powstało z połączenia imion Maria i Jolanta.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Mariola to kobieta samodzielna, wszystko chce robić sama i nie znosi pomocy innych, nawet jeśli ma kłopot. Ma ogromną siłę życiową, dużo werwy i entuzjazmu. Wszystko co robi w życiu, robi z wielką pasją i pełnym zaangażowaniem. Bardzo lubi plotki i imprezy towarzyskie. Nie jest domatorką, zamiast siedzieć w domu woli wyjść z przyjaciółmi. Zazwyczaj jest zadbana i ładnie ubrana. Mariola to kobieta narwana, kiedy coś nie idzie po jej myśli wpada w złość. Ma dość trudny charakter, przez co ciężko spotkać jej tą drugą połowę na całe życie, jej związki są raczej krótkimi przygodami. Mariola lubi zmiany, żyje dla siebie i uważa, że najważniejsze to bycie sobą.

Znaczenie imienia Mariola

Kolor: zielony

Kamień: malachit

system komentarzy zapewnia Disqus