Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Pelagia

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 6 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Jest to forma żeńska imienia Pelagiusz. Pelagia, podobnie jak i męskie Pelagiusz, wywodzi się z języka greckiego za pośrednictwem łacińskim od przymiotnika greckiego pelâgios, pelagia ? morski. W mitologii greckiej Afrodyta nosiła przydomek Pelagia. W łacinie (np. u Horacego) występuje tłumaczenie w formie Marina (Venus Marina). Na obszarze języków celtyckich występuje tłumaczenie męskiej formy imienia (Pelagiusz) w formie Morgan. W Polsce jest to imię znane, choć rzadko używane. Spieszczenia: Pelasia, Pelunia.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Pelagia to kobieta zaradna, energiczna, sumienna i żądna władzy. Zawsze i wszędzie chce być przywódczynią. Do wszystkich innowacji przekonuje się powoli, z trudem akceptuje nowe towarzystwo. Pelagia jest osobą, która może służyć przykładem innym, gdyż jest dokładna, punktualna i oszczędna. Jako żona jest dobra, zaś jako matka wzorowo wychowuje dzieci. Lubi prowadzić dom na wysokim poziomie i pragnie imponować innym.

Znaczenie imienia Pelagia

Patron: PELAGIA, MĘCZENNICA Z ANTIOCHII ¦w. Jan Chryzostom pozwala poznać nam jej sylwetkę. W jego opisie Pelagia ukazuje się nam jako młodziutkie piętnastoletnie dziewczę, które nakazano aresztować w czasie prześladowania Dioklecjana (lub Numeriana). Poprosiła wówczas przybywających po nią żołnierzy, by pozwolili jej ubrać się do drogi. Wówczas weszła na dach domu i chcąc za wszelką cenę ocalić dziewictwo, rzuciła się w dół. Poniosła w ten sposób śmierć, którą powszechna opinia zakwalifikowała jako męczeństwo. Pamięć młodziutkiej męczennicy obchodzono 8 października.

Kolor: zielony

Kamień: chryzopaz

system komentarzy zapewnia Disqus