Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Sara

Rodzaj: imię żeńskie

Wartość numerologiczna: 3 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Sara to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "księżniczka" - ta, co niesie wino życia. W Polsce imię znane jest od XIII wieku.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Osoba nosząca imię Sara odznacza się powagą i cierpliwością. Jest to osoba bardzo ambitna, mająca konkretne cele w życiu i do tych celów dążąca. Sara jest osobą bardzo ostrożną i zanim zrobi jakiś krok - wiele razy go przemyśli. Jej życie jest bardzo poukładane i nie ma w nim miejsca na ekscesy, czy impulsywne zachowania. Od dziecka, jak na swój wiek jest nadzwyczaj poważna i dorosła. Lubi jednak dowodzić i rozkazywać innym, nie znosi, gdy ktoś nią kieruje. Musi być zawsze w centrum uwagi. Sara lubi być chwalona i nie znosi krytyki. Jest dość egoistyczna, jednak ma grono znajomych. Lubi być niezależna i czuć się wolna, choć z tej wolności nie korzysta. Sara jest też wytrwała i wierzy w siebie i w swoje umiejętności. Nigdy się nie poddaje, walczy do upadłego, nawet po trupach. Często cierpi na brak sumienia i skrupułów. Miłością się bawi - to jedyna sfera jej życia, w której nie jest tak ostrożna jak zwykle. Jak na księżniczkę przystało kocha wygody, luksus i pieniądze. Zawodami, w których idealnie będzie czuć się osoba nosząca imię Sara są: modelka, aktorka, bizneswomen.

Znaczenie imienia Sara

Patron: ¦więta Sara, znana także jako Czarna Sara to legendarna patronka Romów. Była żoną Abrahama i pramatką narodu Izraela. Towarzyszyła mężowi w długiej wędrówce przez Bliski Wschód. Była bezpłodna, dopiero w wieku dziewięćdziesięciu lat urodziła Abrahamowi syna Izaaka. Gdy zmarła, miała sto dwadzieścia siedem lat. Według tradycji Hagady Sara była jedną z siedmiu prorokiń Izraela. Dla chrześcijan jest wzorem wierności i przykładem posłuszeństwa mężowi.

Kolor: błękitny

Kamień: szafir

system komentarzy zapewnia Disqus