Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

Znaczenie imienia Lech

Rodzaj: imię męskie

Wartość numerologiczna: 1 [wibracja liczby]

Pochodzenie:

Lech to imię pochodzenia staropolskiego, o niezbyt jasnej etymologii. Najprawdopodobniej pochodzi od słowa lścić (działać chytrze, podstępnie). Uważa się, że formą wyjściową było imię Leszek, oznaczające: sprytny, umiejący zwieść innych. Kojarzone też z dawnym określeniem Polaków, Lechitami. Największą popularność w Polsce imię Lech zdobyło w średniowieczu, potem praktycznie zaniknęło, żeby na nowo pojawić się na przełomie XVIII i XIX w.


Znaczenie i charakterystyka imienia:

Mężczyzna o imieniu Lech jest dobry, kulturalny, stateczny, inteligentny i wykształcony. Jest dużej miary działaczem, politykiem, potrafi wspiąć się na wyższy szczebel hierarchii państwowej. Z powodu jego prostolinijności i mało dyplomatycznego postępowania spotyka go dużo kłopotów i niepowodzeń. Jednak po pokonaniu tych trudności dochodzi do zaszczytów i awansów. Lech dość często zaniedbuje dom i rodzinę, ale jest wiernym mężem, nie uznaje wolnych związków.

Znaczenie imienia Lech

Patron: Lech, legendarny twórca państwa polskiego

Przysłowie: "Powiedział król Leszek: puste wiadra, pusty mieszek"

Kolor: czerwony

Kamień: karneol

system komentarzy zapewnia Disqus