Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

KOZIOROZEC - znak zodiaku: charakterystykaKOZIOROZEC 22.XII - 19.I

Opis:

Koziorożec to obdarzony silną wolą i ambicją realista odporny na ciosy. Nigdy nie okazuje słabości, jest zdyscyplinowany i sumienny. Od dzieciństwa Koziorożce sprawiają wrażenie osób bardziej dojrzałych i próżno szukać w nich beztroskiej pogody ducha. Przez całe życie unikają tego, co bezmyślne, niepoważne czy odbiegające od tematu. Same chętnie podejmują wyzwania konsekwentnie zmierzając do wyznaczonych sobie celów i wzbudzając tym samym podziw otoczenia. Porażka ich nie zniechęca ? jest raczej siłą napędową: kiedy coś nie układa się po ich myśli ? zaczynają działanie od nowa, naprawiając zaszłe błędy. Praca stanowi dla nich wyzwanie i największą przyjemność ? unikają zadań łatwych, wolą poświęcić się skomplikowanym czynnościom w których mogą całkowicie wykazać zalety intelektu. Są to osoby praktyczne i oszczędne, a nad życie towarzyskie przedkładają pracę i obowiązki. Nie lubią nowości, ryzyka, improwizacji - trudno przystosowują się do zmian, wolą wracać do sprawdzonych schematów. W kontaktach towarzyskich unikają tłumu, wolą samotność, izolację i zadumę. Nigdy się nie nudzą, bo wolną chwilę wykorzystują na pracę i realizację pomysłów. Wolno się otwierają, są nieufni, często mają opinię dziwaków ? sprawdzają się za to w roli słuchacza: gdy ktoś powierzy im tajemnicę, milczą jak grób. Wśród przyjaciół pokazują prawdziwą twarz ? potrafią być dowcipni, często ironiczni i uszczypliwi. Koziorożca trudno obrazić czy rozgniewać, jednak gdy to się stanie głośno i ostentacyjnie demonstruje swoją złość i niezadowolenie. Osoby z tego znaku potrafią wybaczać, ale nigdy nie zapominają wyrządzonych im krzywd. Podobnie, kiedy ktoś utraci zaufanie Koziorożca pozornie tylko może wrócić w jego łask, jednak odnowione kontakty będą nacechowane powściągliwością i powierzchownością.

Związki:

W miłości długo szukają odpowiedniego partnera, ale gdy go znajdą ? są wierne i emocjonalnie przywiązane. Skłonność do popadania w irracjonalne kompleksy sprawia, że w Koziorożcach budzi się potrzeba ciągłego zapewniania o ich zaletach ? partnerzy osób z tego znaku powinny często dowodzić swojej miłości do kochanka, komplementować go. W związkach często unikają spięć, obrażają się i zamykają w sobie ? grozi to niestety rozpadem relacji, bo przypomina Koziorożcowi o tym, jak dobrze czuje się w samotni. Bywa, że Koziorożce zawierają kilka małżeństw ? często na złość poprzednim partnerom. Byli małżonkowie mogą jednak czuć się bezpieczne i nie martwić o swój los ? stabilny Koziorożec zapewni finansową przyszłość swoim bliskim bez względu na jakość minionych relacji.

Praca:

W pracy Koziorożce są zawsze dyspozycyjne, zostają po godzinach, podejmują się dodatkowych zleceń. Potrafią wytrwale pracować i cierpliwie czekać na sukces ? awans do kadry zarządzającej i gabinet dyrektora to ich największe marzenie. Jeśli nie realizują się zawodowo ? gnuśnieją, marnieją, zamykają się w sobie na dobre. Są metodyczni, wytrwali, w wielu dziedzinach niezastąpieni. Przeważnie zdobywają dobrze płatne posady, bo znają wartość czasu i potrafią wycenić swoje działania.

Najlepsze zawody: dealne zawody dla Koziorożca to: matematyk, bankier, posiadacz ziemski, planista, notariusz, urzędnik państwowy, księgowy czy rzeczoznawca.

Przyjazne znaki: Panna, Byk, Ryby, Skorpion.

Żywioł: Ziemia.

Planeta: Saturn.

Kamienie: rubin, perła, kryształ górski, onyks, agat, kwarc różowy.

KOZIOROZEC - DIETA WG. ZNAKU ZODIAKU!