Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności [przeczytaj].    AKCEPTUJĘ    Nie zgadzam się    [Zamknij]

Znaczenie imiona męskie żeńskie pochodzenie imienia imieniny numerologia...

PANNA - znak zodiaku: charakterystykaPANNA 23.VIII - 22.IX

Opis:

Panny już od dzieciństwa wyróżniają się starannością, skrupulatnością, dojrzałością i ostrożnością. Rzadko dają się ponieść szaleństwom młodości ? przed podjęciem każdej decyzji dokładnie analizują za i przeciw danej sprawy, oraz zastanawiają się nad konsekwencjami konkretnych działań. Osoby z tego znaku uwielbiają porządek, czystość, dokładność, punktualność ? cenią wszystko, co jasne klarowne, stroniąc od tego, co potężne, chaotyczne czy nieobliczalne. Są praktyczne, a ich rozsądek rzadko ulega wpływom uczuć. Bardzo ważne są dla Panien sprawy zdrowia i dbałość o ciało ? mogą wydawać się grymaśne, ale wynika to właśnie z chęci wyboru tego, co najlepsze i najzdrowsze. Panny są perfekcjonistami zarówno, jeśli chodzi o pracę, jak i o wygląd zewnętrzny ? nie stronią od dobrych kosmetyków, dbają o garderobę, starannie dobierają ubrania. Mają szerokie zdolności zarówno artystyczne, jak i w przypadku nauk ścisłych ? sprawdzają się zarówno jako naukowcy jak i malarze czy muzycy. W życiu liczą głównie na siebie: lubią to, co stałe, bezpieczne i nie angażują się w projekty, które ich zdaniem nawet w najmniejszym stopniu pozbawione są sensu. Panny są ostoją rozsądku, mądrości i solidności - są wiernymi przyjaciółmi na których zawsze można polegać i którzy sprawdzają się na całe lata. Osoby z tego znaku stronią ponadto od szerokiego towarzystwa, jednak potrafią się do niego dostosować i wzbudzić sympatię - zawsze są mile widziane na bankietach czy imprezach okolicznościowych. Na ogół skromne, delikatne i wrażliwe na osądy Panny same jednak lubią (nieraz bardzo złośliwie) oceniać innych i wytykać im błędy. Krytycyzm z czasem może przerodzić się w drobiazgowość, nietolerancję wobec słabości innych i obsesję na punkcie detali.

Związki:

Panny wszystko chcą dogłębnie przeanalizować, długo zastanawiają się przed dokonaniem ostatecznego wyboru, dlatego pod tym znakiem rodzi się wiele wiecznych samotniczek i zagorzałych kawalerów. W związkach są stuprocentowymi monogamistami ? kochają głęboko, ale nie okazują często swoich uczuć. Trzymają dom i domowników w sztywnych ryzach, dbają o ład, planują przyszłość z dużym wyprzedzeniem. Są oszczędne, często wręcz skąpe ? nie popadają w długi, nie zaciągają kredytów, rzadko udzielają pożyczek.

Praca:

Robiąc karierę często odnajdują swoje życiowe powołanie ? praca jest dla nich zarówno wyzwaniem, jak i największą nagrodą. Często pracują ponad siły, bo nie chcą, żeby ktoś mniej kompetentny przejął ich obowiązki ? mimo to niezbyt często są w pełni zadowolone z efektów swoich działań. Mają talent matematyczny ? uwielbiają liczyć, robić wykresy, opracowywać schematy.

Najlepsze zawody: Zawody odpowiednie dla Panien to: planista, księgowa, asystentka, architekt, lekarz, policjant, kierowca czy pośrednik handlu nieruchomościami.

Przyjazne znaki: Byk, Koziorożec, Rak, Skorpion.

Żywioł: Ziemia.

Planeta: Merkury.

Kamienie: topaz, szafir, agat, lapis lazuli, jaspis, opal.

PANNA - DIETA WG. ZNAKU ZODIAKU!